استفاده از کالای داخلی بستر ساز رونق تولید و اشتغال جوانان است

استفاده از کالای داخلی بستر ساز رونق تولید و اشتغال جوانان است

استفاده از کالای داخلی بستر ساز رونق تولید و اشتغال جوانان است

تولیت آستان قدس رضوی، استفاده از کالای ایرانی را بستر ساز رونق تولید و اشتغال جوانان دانست و گفت: پروژه زائرشهر رضوی، جلوه‌ای از اشتغال و تولید در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است.

 

 

به گزارش انجمن علمی اقتصاد اسلامی به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جریان بازدید از زائرشهر رضوی، این پروژه را جلوه‌ای از اشتغال و تولید در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» دانست و گفت: زائر شهر رضوی را اقامتگاهی برای اسکان زائران کم درآمد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) است و عنوان «زائر شهر» به این معناست که بسیاری از خدمات مورد نیاز و ضروری زائران در این شهر فراهم و قابل ارائه است.

 

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این پروژه در ایام ماه مبارک رمضان سال 95 آغاز شد و امیدواریم امسال در ایام دهه کرامت رضوی فاز یک آن به بهره برداری برسد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: مهندسان، کارگران و دست اندرکاران این پروژه در طی یک سال به طور شبانه روزی و در شرایط جوی مختلف برای احداث یک بنای ماندگار تلاش کردند و امروز این پروژه عظیم را با ظرفیت اسکان 5 هزار زائر در شبانه روز به آستانه بهره برداری رسانده‌اند.

 

وی با تاکید بر استفاده از کالاهای ایرانی در پروژه زائر شهر رضوی، اظهار کرد: در این پروژه مقید هستیم حتما از کالای ایرانی استفاده شود، تمام مصالح و تجهیزات استفاده شده در این پروژه ایرانی هستند، مگر اینکه نمونه مشابه ایرانی کالایی وجود نداشته و یا استفاده از نمونه ایرانی ممکن نباشد.

 

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، پروژه زائر شهر را جلوه‌ای از تولید و اشتغال برشمرد و اظهار کرد: این پروژه جلوه‌ای از تولید در راستای تولید مسکن موقت برای زائران رضوی و اشتغال برای بسیاری از مشاغل مرتبط با ساختمان است. ساختمان سازی از جمله اقتصادهای پیشرانی بوده که بسیاری از مشاغل دیگر را به تحرک می‌اندازد و موجب اشتغال زایی و رونق در بسیاری از مشاغل می‌شود.

 

وی ضمن اظهار امیدواری برای کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر با راه اندازی این پروژه، عنوان کرد: با توجه به معضلات کمبود پارکینگ به ویژه در هسته مرکزی شهر و اطراف حرم مطهر امیدوار هستیم زائران با آسایش خاطر خودروهای خود را در این زائر شهر پارک و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به سهولت به حرم مطهر رضوی مشرف شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به اهمیت مشارکت عمومی در اجرای پروژه‌های خیر خواهانه و عام المنفعه تصریح کرد: هنگامی که در پروژه‌ای احساس مشارکت عمومی وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه پروژه‌ها به بهترین شکل ممکن توسط مردم انجام می‌شود، آثار فرهنگی بسیار مثبت و ارزشمندی نیز به دنبال خواهد داشت؛ در این پروژه نیز علارغم اینکه دعوت عمومی بارزی انجام نشده بود اما بسیاری از خیران حضور فعالانه‌ای یافتند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه زمین این پروژه متعلق به امام رضا(علیه‌السلام)، ساختمان آن برای زائران حضرت امام الرئوف است و خیران با مشارکت در احداث آن خادمان حضرت هستند، تصریح کرد: بنا داریم پس از اتمام این پروژه تابلویی مشتمل بر نام خیران و سازمان‌هایی که در احداث این بنا مشارکت داشته‌اند، در محل پروژه نصب کنیم.

 

برپایه این گزارش، در جریان بازدید حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به همراه جمعی از معاونان و مدیران آستان قدس رضوی از پروژه‌های ساختمانی در دست احداث فاز یک زائرشهر رضوی، معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس توضیحاتی را درخصوص کیفیت طراحی، اجرا و کاربری‌ها ارائه کرد.

 

 

 

.