اقتصاد پویا و فعال یکی از مؤلفه های مهم اقتدار کشور است

اقتصاد پویا و فعال یکی از مؤلفه های مهم اقتدار کشور است

اقتصاد پویا و فعال یکی از مؤلفه های مهم اقتدار کشور است

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر با اشاره به اینکه اقتصاد پویا و فعال یکی از مؤلفه های مهم اقتدار کشور است، گفت: مسؤولان به جای مقصر جلوه دادن یکدیگر، چاره ای برای مشکلات اقتصادی کشور پیدا کنند.

 

 

به گزارش انجمن علمی اقتصاد اسلامی به نقل از رسا، حجت الاسلام مجید بنی عامریان، مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر در کرمانشاه، ابراز داشت: باید دستورات صریح اسلام در دولت اسلامی اجرایی و بکار گرفته شود.

 

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر بیان داشت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب ما به دولت اسلامی نیاز داریم و باید در دولت اسلامی زیرساخت ها برای قوانین اقتصادی اسلامی آماده و مهیا شود و بدون ایجاد زیرساخت، امکان اجرایی کردن قوانین اقتصادی منطبق بر اسلام وجود ندارد

 

وی در ادامه بیان داشت: متأسفانه هنوز در کشور ما بسیاری از زیرساختها بر مبنای غرب بنا شده و تا زمانی که مبانی غربی در کشور اجرا می شود جایی برای قوانین اسلامی وجود ندارد.

 

حجت الاسلام بنی عامریان خاطرنشان کرد: باید همه در جهت بکارگیری قوانین اسلامی دست بکار شوند، صاحب نظران، نمایندگان، قوه قضاییه و دولتمردان باید با هم هماهنگ باشند و باور داشته باشند که اسلام برنامه ای جامع و کامل دارد که در تمام زمینه ها پاسخگوی نیازهای جامعه است.

 

این مسؤول یادآور شد: متأسفانه امروز این باور در میان برخی افراد وجود ندارد و اسلام را جوابگوی نیازهای جامعه در زمینه های مختلف نمی دانند.

 

استاد حوزه علمیه مطرح کرد: باید همه مردم و مسؤولان به تولید داخلی و سرمایه های کشور رجوع کنند و تولید باکیفیت را افزایش دهند، مردم نیز باید به مصرف داخلی روی بیاورند.

 

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر اظهار داشت: همه اقشار مختلف جامعه با همگرایی باید همت کنند و از تولید داخلی کشور حمایت قاطعانه صورت بگیرد، باید در این زمینه جهادی عمل کرد تا به موفقیت دست یافت.

 

حجت الاسلام بنی عامریان تأکید کرد: اسلام دین کامل و جامع در تمام جوانب است و اگر در تمام زمینه ها بکار گرفته نمی شود نشانه کم کاری خود ما است.

 

وی تصریح کرد: مسؤولان به جای مقصر جلوه دادن همدیگر باید دست به دست هم دهند و چاره ای برای مشکلات اقتصادی کشور پیدا کنند.

 

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر در پایان عنوان داشت: یکی از مؤلفه های مهم اقتدار، اقتصاد پویا و فعال کشور است و این امر بر کسی پوشیده نیست بنابراین باید در جهت ایجاد اقتدار اقتصادی در کشور تلاش کرد.

 

 

 

.