برگزاری دومین دوره جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر

برگزاری دومین دوره جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر

برگزاری دومین دوره جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر

شهید سید محمد باقر صدر(ره) یکی از نخبگان علوم اسلامی است که در دوران پر برکت زندگی خود تلاش فراوانی برای ارائه تعالیم اسلامی به شیوه ای نوین و قابل فهم برای نخبگان دانشگاهی انجام داده است. او در واقع جزو پیشگامان معرفی اقتصاد اسلامی به شکل کنونی بوده است. و کتابهای متعددی در زمینه اقتصاد اسلامی و بانکداری بدون ربا تالیف نمود. متاسفانه جامعه علمی کشور با چهره برجسته علمی شهید سید محمد باقر صدر و نظریات علمی ایشان به خصوص در حوزه اقتصاد اسلامی چندان آشنا نیست. انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه در سال 1391 با رونمایی از جایزه دوسالانه اقتصاد اسلامی شهید صدر، سنگ بنای جایزه ای ملی را برای قدردانی از زحمات محققان و اندیشمندان اقتصاد اسلامی بنا نهاد که یکی از اهداف این برنامه معرفی شهید صدر به عنوان پدر دانش اقتصاد اسلامی است.

دوره اول این جایزه در سال 1395 به حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن آقا نظری به پاس سالها خدمات نوآورانه و پیشگامانه ایشان در زمینه اقتصاد اسلامی تعلق گرفت . دوره دوم این جایزه امسال برگزار می گردد که در این دوره از شخصیت علمی یکی دیگر از محققان اقتصاد اسلامی تقدیر خواهد شد.

مراسم اهدای جایزه  در تاریخ 22 فروردین ماه سال 1398 در ایام سالروز شهادت شهید سید محمد باقر صدر (ره) در ساعت 18 الی 20 در شهر قم ، سالن همایش ساختمان انجمن های علمی حوزه برگزار خواهد گردید.

.