آئین اهدای جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره)

آئین اهدای جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره)

آئین اهدای جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره)

مراسم اهدای جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر(ره) توسط انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه، در تاریخ پنجشنبه 22 فروردین ماه و در ایام شهادت شهید سید محمدباقر صدر(ره)  برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور صاحب نظران اقتصاد اسلامی و مهمانانی از بانک مهر اقتصاد و اعضای انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه برگزار گردید، دومین دوره جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره) به پاس تلاشهای ارزنده و نظریه پردازی های موثر در زمینه اقتصاد اسلامی به حجت الاسلام  والمسلمین دکتر سید عباس موسویان اهدا گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر محمدجواد محقق نیا رئیس انجمن اقتصاد اسلامی به بیان فعالیتهای انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه پرداخت و با بیان اینکه باید مدلهای دینی را درشرایط امروزه عرضه کنیم بر آمادگی انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه برای همکاری با محققان اقتصاد اسلامی در این زمینه تاکید کرد.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام دکتر حسن آقا نظری رییس سابق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به بیان ضعفهای تحقیقات اقتصادی ایران پرداختند و بیان کردند کار دقیقی در شناخت اقتصاد ایران هم از سوی حوزویان و هم دانشگاهیان ایران صورت نگرفته است. ایشان با قدردانی از زحمات حجت الاسلام دکتر موسویان ویژگی بارز تحقیقات ایشان را کاربردی بودن و تلاش برای حل مسائل پیش روی نهادهای اقتصاد ایران از طریق آموزه های اقتصاد اسلامی دانست.

 

در ادامه مراسم دکتر محمدجواد توکلی دبیر دومین جشنواره جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر(ره) به بیان مختصری از تاریخچه رونمایی و اهدای دور اول جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره) و فرایند انتخاب حجت الاسلام دکتر موسویان به عنوان برنده دومین دوره این جایزه پرداخت.

در ادامه  مراسم با دعوت از دکتر حسن آقا نظری و دکتر محقق نیا رییس انجمن اقتصاد اسلامی حوزه ، دومین جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر (ره) به حجت الاسلام دکتر موسویان اهدا گردید.

 

 

.